TAPAHTUMAT SYKSY 2019


Elokuu

  • 1.8.2019 Valmennusryhmien kausi alkaa
  • 26.8.2019 Harrasteryhmien kausi alkaa

Syyskuu

  • 7.9.2019 Valmennusryhmien valokuvaus, Lumo
  • 28.-29.9.2019 RV Ikäkausikilpailut: nuorten yksilöt, joukkueet, duot/triot ja Stara
    Imatran Urheilutalo, Imatra

Lokakuu

  • 14.-18.10.2019 syyslomaleiri, Luomo
  • 19.-20.10.2019 RV Luokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat)
    Järvenpään Liikuntahalli, Seutulantie 17, 04410 Järvenpää, Järvenpää
  • 26.-27.10.2019 Elise Cup
    Töölön kisahalli, Helsinki

Marraskuu

  • 9.-10.11.2019 RV nuorten SM-karsinta
    OVO Training Center, Espoo
  • 16.-17.11.2019 RV Luokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)
    Lumon monitoimikeskus, Vantaa
  • 23.-24.11.2019 Rytmisen voimistelun SM-kilpailut (nuorten yksilöt, pre-nuorten joukkueet)
    OVO Training Center, Espoo
  • 30.11-1.12.2019 RV Luokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3 ja 6, duot/triot sekä Stara)
    Kupittaan urheiluhalli, Turku

Joulukuu

  • 7.12.2019 Joulunäytös, LUMO
  • 14.-15.12.2019 RV Välinekilpailut ja duo/trio -kilpailu
    Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä

TAPAHTUMAT KEVÄT 2020 


Helmikuu

  • 8.-9.2. Ikäkausikilpailut ja Pohjoismaiden mestaruuskilpailun karsinta (Yksilöiden ikäkausikilpailu, kaikki sarjat 8 – 12v., nuoret (A ja B) ja naiset. Kilpailu on samalla karsintakilpailu Pohjoismaiden mestaruuskilpailuihin (nuorten ja naisten yksilöt, nuorten ja naisten joukkueet, nuorten ja naisten duot/triot) HUOM! Nuorten sarjoissa noudatetaan virallista FIG:n ikärajaa alaikärajan osalta eli vuonna 2007 syntynyt on nuorin, joka voi edustaa PM – kilpailuissa.)
  • talvilomaleiri ma 17.2. – pe 21.2.2020 (viikko 8) LUMO

Maaliskuu

  • 7.-8.3. Pohjoismaiden mestaruuskilpailut (PM), Ruotsi
  • 28.-29.3. LUOKKAKILPAILU 1 Voimisteluseura Sirius, Mikkeli : Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M. JM - A luokka on samalla nuorten yksilöiden EM – karsinta 1. 

Huhtikuu

  • 4.-5.4. LUOKKAKILPAILU 2 Jyväskylän Voimistelijat, Monitoimitalo (ensisijainen LAR:n toive) tai Vaajakosken liikuntahalli : Yksilöiden luokat 3 ja 6 sekä duo/trio- sarjat ja Stara
  • 18.-19.4. Nuorten ja naisten yksilöiden SM – karsinta Voimistelu- ja urheiluseura Elise, Töölön Kisahalli, Helsinki. Samalla nuorten yksilöiden EM – karsinta 2.

Toukokuu

  • 9.-10.5. Yksilöiden SM – loppukilpailu Elise – Vantaa, Monitoimikeskus Lumo, Vantaa: nuorten ja naisten yksilöt
  • 16.-17.5. LUOKKAKILPAILU 3 Coco Sport ry, Kupittaan Urheiluhalli, Turku: Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat. 
  • 23.-24.5. Välinekilpailu ja duo/trio – kilpailu, Stara Turun Urheiluliitto voimistelu- ja liikuntajaosta, Lietohalli, Lieto

Kesäkuu

5.-7.6. Voimistelupäivät, Kuopio

Kilpailusarjat:  Yksilöiden Ikäkausikilpailut 8-12v., nuoret B – sarja ja naiset B- sarja Joukkueiden kaikki luokatDuot/trio - sarjat

TAPAHTUMAT SYKSY 2020

Syyskuu

  • 26.-27.9.   Ikäkausikilpailut: Joukkueet (pre-nuoret, nuoret ja naiset), kaikki duo/trio – sarja  Stara.                    Turun Naisvoimistelijat, Kupittaan urheiluhalli

Lokakuu

  • 17.-18.10.  Luokkakilpailut 1: Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat SVS Vantaa,                       Monitoimikeskus Lumo Vantaa

Marraskuu

  • 31.10.-1.11.  Luokkakilpailut 2: Yksilöiden luokat 3, 6, duot/triot ja Stara  SVS Espoo, Opinmäki                    
  • 21.-22.11.     Nuorten ja naisten joukkueiden sekä duo/triojen SM - kilpailu ja pre-nuorten                                joukkueiden kilpailu Turun Naisvoimistelijat, Kupittaan Urheiluhalli
  • 28.-29.11.     Luokkakilpailut 3: Yksilöiden luokat 1 ja 4, JM ja M Voimistelu- ja urheiluseura Elise -                      Vantaa

Joulukuu

  • 12.-13.12.      Välinekilpailut ja duot/triot: Yksilöiden kaikki sarjat, duot/triot kaikki sarja                                     Elise - Järvenpää, Järvenpään Liikuntahalli