TAPAHTUMAT KEVÄT 2020 




Tammikuu

  • 4-5.1.Tehopäivä (edustusryhmä, nuoret ja prenuoret) Lumo klo 10-16
  • 11.1.  Vanhempain kevätinfo, Lumo klo 13->

Helmikuu

  • 8.-9.2. Ikäkausikilpailut ja Pohjoismaiden mestaruuskilpailun karsinta (Yksilöiden ikäkausikilpailu, kaikki sarjat 8 – 12v., nuoret (A ja B) ja naiset. Kilpailu on samalla karsintakilpailu Pohjoismaiden mestaruuskilpailuihin (nuorten ja naisten yksilöt, nuorten ja naisten joukkueet, nuorten ja naisten duot/triot) HUOM! Nuorten sarjoissa noudatetaan virallista FIG:n ikärajaa alaikärajan osalta eli vuonna 2007 syntynyt on nuorin, joka voi edustaa PM – kilpailuissa.)
  • 17.2.-21.2.2020 (viikko 8) talvilomaleiri valmennusryhmille, LUMO

Maaliskuu

  • 7.-8.3. Pohjoismaiden mestaruuskilpailut (PM), Ruotsi
  • 14.3. Oma Stara, Varia
  • 28.-29.3. LUOKKAKILPAILU 1 Voimisteluseura Sirius, Mikkeli : Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M. JM - A luokka on samalla nuorten yksilöiden EM – karsinta 1.

Huhtikuu

  • 4.-5.4. LUOKKAKILPAILU 2 Jyväskylän Voimistelijat, Monitoimitalo (ensisijainen LAR:n toive) tai Vaajakosken liikuntahalli : Yksilöiden luokat 3 ja 6 sekä duo/trio- sarjat ja Stara
  • 18.-19.4. Nuorten ja naisten yksilöiden SM – karsinta Voimistelu- ja urheiluseura Elise, Töölön Kisahalli, Helsinki. Samalla nuorten yksilöiden EM – karsinta 2.

Toukokuu

  • 3.5. SVS Vantaan kevänäytös, Lumo
  • 9.-10.5.Yksilöiden SM – loppukilpailu Elise – Vantaa, Monitoimikeskus Lumo, Vantaa: nuorten ja naisten yksilöt
  • 16.-17.5. LUOKKAKILPAILU 3 Coco Sport ry, Kupittaan Urheiluhalli, Turku: Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat.
  • 23.-24.5. Välinekilpailu ja duo/trio – kilpailu, Stara Turun Urheiluliitto voimistelu- ja liikuntajaosta, Lietohalli, Lieto

Kesäkuu

  • 5.-7.6. Voimistelupäivät, KuopioKilpailusarjat:  Yksilöiden Ikäkausikilpailut 8-12v., nuoret B – sarja ja naiset B- sarja Joukkueiden kaikki luokatDuot/trio - sarjat




TAPAHTUMAT SYKSY 2020

Syyskuu

  • 26.-27.9. Ikäkausikilpailut: Joukkueet (pre-nuoret, nuoret ja naiset), kaikki duo/trio – sarja      Stara.Turun Naisvoimistelijat, Kupittaan urheiluhal

Lokakuu

  • 17.-18.10. Luokkakilpailut 1: Yksilöiden luokat 2 ja 5, joukkueiden kaikki luokat SVS Vantaa, Monitoimikeskus Lumo Vantaa

Marraskuu

  • 31.10.-1.11. Luokkakilpailut 2: Yksilöiden luokat 3, 6, duot/triot ja Stara  SVS Espoo, Opinmäki                    
  • 21.-22.11. Nuorten ja naisten joukkueiden sekä duo/triojen SM - kilpailu ja pre-nuorten   joukkueiden kilpailu Turun Naisvoimistelijat, Kupittaan Urheiluhalli
  • 28.-29.11. Luokkakilpailut 3: Yksilöiden luokat 1 ja 4, JM ja M Voimistelu- ja urheiluseura Elise - Vantaa

Joulukuu

  • 12.-13.12. Välinekilpailut ja duot/triot: Yksilöiden kaikki sarjat, duot/triot kaikki sarja     Elise - Järvenpää, Järvenpään Liikuntahalli